Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak zrobić pompon do czapki, aby był ładny i kształtny?

0

Czapka z pomponem to nieodłączny atrybut dzieciństwa. Mało kto wie, że te niepozorne kule można z powodzeniem wykorzystywać także w innym celu, niż zwieńczenie czubka zimowej czapki. Pompon może być ozdobą rogów poduszek, dziecięcych kocyków, świetnie sprawdza się jako ozdoba na ścianie. Mnóstwo zastosowań, ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Ale jak zrobić pompon, by był ładny i się nie rozsypał?

Jak zrobić pompon z włóczki? 

Nie jest to żadną filozofią. Zrobienie dekoracyjnego pompona z włóczki to coś prostego, z czym poradzi sobie nawet dziecko. Potrzebujesz do tego włóczki, kartonu, nożyczek i grubej igły.

Wytnij z kartonu dwa identyczne krążki, a w środku każdego z nich wykonaj równy otwór. Od średnicy krążków zależy wielkość Twojego pompona.

Pompom 1

Złóż oba kartoniki razem, a następnie owijaj je włóczką, przeciągając kłębek przez otwór w środku krążków. Im więcej włóczki użyjesz, tym pompon będzie puszystszy.

Pompon 2

Nożyczkami przetnij nawiniętą włóczkę z zewnętrznej strony, pomiędzy kartonowymi krążkami. Delikatnie rozsuń krążki, nie ściągając z nich nawiniętej włóczki.

Pompon 4

Utnij kawałek mocnej wełny i wsuń ją między krążki, a następnie zwiąż i zaciśnij mocny supeł. W ten sposób nitki pompona nie wypadną.

Pompon 3

Wyjmij kartonowe krążki i uformuj ostateczny kształt pompona skracając wystające końcówki nożyczkami.

Pompon 5

Więcej na raz

Pierwszy sposób jest zdecydowanie bardziej czasochłonny niż ten, o którym teraz mowa. Jednak efekt jest wart zachodu. Pompon wychodzi puszysty, miękki i solidny, dlatego rekomenduje się go w przypadku pompona do czapek. Za to, jeśli tworzysz dekoracje, możesz szybciej zrobić kilka pomponów jednocześnie. Jak?

Nawiń włóczkę wokół dwóch nóg stołu lub krzesła...lub po prostu... dwóch świeczników...

Pompom 2.1

Następnie kawałkami mocnej wełny obwiąż rozciągniętą włóczkę, w taki sposób, aby uzyskać obręcz podzieloną na mniejsze części.

Pompom 2.2

Nożyczkami rozetnij obręcz między wiązaniami.

Pompom 2.3

W ten sposób otrzymasz kilka do kilkunastu pomponów jednocześnie. Wystarczy je uformować przycinając wystające końce i gotowe. Takie pompony świetnie sprawdzą się jako dekoracje na stół, wiosenne kwiaty, kule do naszyjnika itp.

Dziecinne proste

Samodzielne wykonywanie pomponów jest dziecinne proste i może być świetną zabawą dla najmłodszych. Aby ich nie zniechęcić, warto wprowadzić małe modyfikacje w procesie przygotowywania kulek. Jak zrobić pompon będąc dzieckiem? Zamiast kartonowych obręczy można wykorzystać dwie rolki po papierze toaletowym, które są szersze i ułatwią nawijanie włóczki. Dodatkowo, włóczki nie trzeba przekładać przez małą dziurkę, co może być dla dzieci uciążliwe.

Umieść rolki jedna za drugą i owijaj na nie włóczkę. I znowu: im więcej włóczki nawiniesz, tym puszystszy będzie Twój pompon.

Pompom 3.1

Kawałek mocnej włóczki przeciągnij między rolkami i z wiąż ciasno.

Pompom 3.2

Wysuń rolki z włóczki i przetnij włóczkę aby uformować pompon.

Pompom 3.3

Pompon gotowy! Taki pompon nada się na zabawkę dla kota, można też zrobić z niego zabawnego stworka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl